فروش دستگاه لیزر درختچه آیلکس

نامهای همگانی : ایلکس ( خاس ) – خاس همیشه سبز یا این که خاس خاردار – دارنده انواع سبز و ابلغ است .

اسم ان دستگاه لیزر یسی &# دستگاه حکاکی لیزری , European holly

اسم علمی : Ilex Serrata Aquifolium

خانواده : خاسیان Aquifoliaceae

رنگ دستگاه لیزر : –

ایلکس هرس شده

دستگاه لیزر ایلکس , سفید ریز و معطر است ولی اهمیت زینتی ندارد و دستگاه لیزر های نر بر درخت های نر و دستگاه لیزر های ماده بر درخت های ماده در اردیبهشت ماه و خرداد ماه می رویند . درختان نر و ماده را نمی‌توان از یکدیگر گشوده آشنایی مگر تا سن 12 – 4 سالگی درخت که درین سنین به دستگاه لیزر می نشیند . .

صورت دستگاه لیزر :

در درخت نر دستگاه لیزر ها زرد هستند و پای دمبرگ ها بر شاخه می رویند . در درخت ماده دستگاه لیزر ها تکی یا سه تایی , کوچک و به رنگ سفید یا این که صورتی ملایمی می‌باشند که از 4 دستگاه لیزر برگ و 4 کاسبرگ درست شده شده اند .

میوه :

میوه‌های شفت‌ مانند به رنگ قرمز‌رنگ داراست که ظاهری خوش دستگاه لیزر به گیاه داده است و میوه آن با دوام است . میوه ها حبه های قرمز‌رنگ درخشانی می باشند به قطر 6 الی 10 میلیمتری که بر شاخه های سال قبلی می رویند . ندرتا رنگ آن ها نارنجی و زرد نیز می تواند باشد .

میوه و بذر ایلکس

میزان حد عمده : 9 تا 15 متر ( ولی اکثر زمان ها تحت عنوان پرچین به صورت کوتاه هرس میشود . )

فصل دستگاه لیزر دهی :

مجال دستگاه لیزر دادن این گیاه در فصل پاییز و زمستان می باشد .

برگ :

برگ ایلکس 2 . 5 تا 7 سانتیمتر و پهنای 2تا 4 سانتیمتر , سبز تیره و درخشان است , پیچ‌و‌خم دار و متناوب است و دندانه های درشت نوک تیز داراست و در برخی گونه ها ابلق است .

برگ درخت خاس یا این که ایلکس

خاستگاه و موطن گیاه :

ایلکس مستقر اروپا و غرب آسیا و شمال افریقاست .

توضیحات راجع‌به گیاه و شرایط حفظ ایلکس :

ایلکس درختان نر و ماده جدا از هم دارااست و برای بارور شدن آن گرده افشانی لازم است و در نقاطی که وسعت کافی برای کاشت درختان نر و ماده نیست , خوب تر است چندین شاخه نر به پایه ماده لینک و پیوند شود . ایلکس که پرورش کندی دارااست , میتواند درخت بلندی باشد اما اغلب با تاجی مخروطی تا 9 – 15متر قد می کشد و یا مانند پرچین یا این که درختچه کوتاهی هرس میگردد . ریشه ایلکس بسیار عمیق است .

درخت انبوه ایلکس با آن برگ های دندانه دار براق و میوه های سرخ خوش دستگاه لیزر واقعاً درخت خاصی است ; خصوصاً زمستان بی برگ و توشه با حضور سبز و قرمزش پر شور و حرارت می گردد . این درخت با شاخ و برگ انبوهش در باغ و باغچه , چه کنار نیز کاشته شوند و چه به صورت پرچینی متراکم هرس و کوتاه شوند و چه تکدرخت خوش نمای باغچه باشد , چه میهمان دستگاه لیزر خانه شود فرقی ندارد ; همگی جا خاص و چشم گیر است ; چه بسا با میوه های سرخش پرنده ها را به باغچه دعوت می کند .

ایلکس پایه دار

خاک مناسب :

به بخش اعظم خاک ها سازگار می باشد و در خاک های غنی , مرطوب و مقداری سنگین شایسته ترین رشد را داراست . گیاهی اسید دوست است و مقداری قلیایی بودن بستر را می پذیرد . در کل خاک آن باید زهکش خیر داشته باشد .

روشهای ازدیاد و انتشار :

نشر با بذر : هر میوه 3 یا 4 بذر در دل خویش دارااست که البته تا دو یا این که سه فصل بهار سپس جوانه نخواهد زد .

انتشار با قلمه : با تهیه و تنظیم قلمه های چوب قابل انعطاف در آخرها فصل تابستان یا اوایل فصل پاییز می توان ایلکس را تکثیر کرد .

خوابانیدن شاخه : –

پیوند زدن : امکانپذیر است .

نیاز های نوری :

در آفتاب کامل به خیر و خوبی رویش می نماید . در مکان های نیم سایه یا این که به طور کامل سایه هم میتواند رشد کند .

دما و آب و هوای ایده آل :

در اقلیم های خنک و مرطوب بهترین پرورش را دارااست . به سرمای شدید مقاوم است البته سرمای فصل زمستان را دوست ندارد . گیاه را از می بایست از بادهای سرد زمستانی نگهداری نمود و هم به گرما هم مقاومت دوچندان خیر است .

برگ درخت ایلکس

کاربردها :

این گیاه به‌ شکل منفرد یا این که توده‌ای کاشت میشود , اما هدف ما بیشتر استعمال به دلیل ساخت پرچین و جایگزین کردن آن به جای درختچه‌های آب‌بر مرسومی است که هم‌اکنون در فضاهای سبز شهری مرزوبوم از آن استعمال میگردد .

میوه ایلکس برای انسانها خوردنی نمیباشد اما قادر است خوراک طیوران باشد . فصل میوه ایلکس فصل پاییز است و تا زمستان بر شاخه دوام می‌آورد .

خاصیت دارویی و درمانی :

طریقه مصرف :

کود دهی :

هرس :

با هرس میتوان طول آن را کنترل نمود و به فرم مناسب که در محوطه سازیها معمولا پرچینی است در آورد .

آبیاری :

به آبیاری در